BLM18AG221SN1D
BLM18AG221SN1D
0603 220 Ohm ±25% AT 100MHz 500mA DCR=0.25 Ohm CHIP FERRITE BEAD
Manufacturer:
Murata
Datasheet
Products specifications
Attribute name
Attribute value
Impedance
220 Ohm
Tolerance
±25%
Frequency Test
100MHz
Current Rating
500mA
DC Resistance (DCR)
250 mOhm
Temperature
-55°C to +125°C
Package Size
0603
Dimensions
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)