CM200C-32.768KDZF-UT
CM200C-32.768KDZF-UT
CRYSTAL TUNING FORK 32.768KHZ 12.5PF +-20PPM 50kOhm -40°C to 85°C SMD 4-SOJ
Manufacturer:
Citizen Finedevice
Datasheet
Products specifications
Attribute name
Attribute value
Type
Tuning Fork
Frequency
32.768kHz
Frequency Stability
Frequency Tolerance
20ppm
Capacitance
12.5 pF
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 kOhm
Temperature
-40°C to +85°C