CM200C32.768KDZF-UT
CM200C32.768KDZF-UT
SMD TF 32.768KHz 12.5pF ±20PPM 50kOhm -40°C to 85°C SMD 4-SOJ
Manufacturer:
Citizen Finedevice
Datasheet
Products specifications
Attribute name
Attribute value
Type
Tuning Fork
Frequency
32.768kHz
Frequency Stability
Frequency Tolerance
20ppm
Capacitance
12.5 pF
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 kOhm
Temperature
-40°C to +85°C
Mounting Type
Surface Mount
Package Size
4-SOJ
Dimensions
0.315" L x 0.150" W (8.00mm x 3.80mm)