MCM565-327-12.5
MCM565-327-12.5
32.768KHz (3.2MM X 1.5MM) 12.5pF +-20PPM SMD TUNING FORK CRYSTAL 2-PAD
Manufacturer:
MEC Crystal
Datasheet
Products specifications
Attribute name
Attribute value
Type
Tuning Fork
Frequency
32.768kHz
Frequency Stability
Frequency Tolerance
20ppm
Capacitance
12.5 pF
ESR (Equivalent Series Resistance)
70 kOhm
Temperature
-40°C to +85°C