5.0SMDJ28A T/R MEI
5.0SMDJ28A T/R MEI
DIODE Vr=28VOLT Vbr=31.1-34.4V Vc=45.4VOLT SMC DO-214AB
Manufacturer:
MEI Semiconductor
Datasheet
Products specifications
Attribute name
Attribute value
Device Type
Unidirectional
Voltage - Breakdown (Min. Vbr)
31.10V-34.40V
Voltage - Reverse Standoff (Vrwm)
28V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45.4V
Power Rating
5000 Watt
Temperature
-55°C to +150°C